Як вибрати кондиціонер: вибір потужності

У розмовах про побутові кондиціонери вам напевно часто доводилося чути вирази "сімка", "дев'ятка", "дванадцятий" і т.д. Про що йдеться: це і є загальноприйняті позначення потужності (в даному випадку мається на увазі не споживана потужність, а холодопродуктивність) кондиціонера. Вимірюється вона в BTU (російською «БТЕ» – Британська Теплова Одиниця) і так як практично всі виробники кондиціонерів, як правило, використовують у маркуванні своєї продукції стандартні позначення, у назві моделі ми можемо зустріти цифри: 7, 9, 12, 18, 24. Для приблизного підрахунку можна користуватися формулою: 1 BTU = 0.3 Вт, це означає, що кондиціонер потужністю, наприклад 9000 BTU («дев'ятка») охолоджуватиме приміщення з продуктивністю, що дорівнює 2.7 кВт.
Щоб вибрати потрібну вам потужність кондиціонера, виходимо з того, що на 10 м2 (звичайно, правильніше робити розрахунки для об'єму - в метрах кубічних, але так як висота стель скрізь приблизно однакова, цілком підійде і такий метод) буде потрібно 1 кВт. При необхідності потрібно врахувати й інші фактори, що впливають на мікроклімат у приміщенні — це можуть бути: сонячна сторона будівлі, кількість освітлювальних приладів та різної техніки, люди, вентиляція та інші.
Для наочності, відношення потужності кондиціонера до площі, що обслуговується, можна представити у вигляді таблиці.
Потужність, BTU (тис.)Потужність, кВтПлоща, м2
7218 – 25
92.725 – 30
123.530 – 40
185.550 -60
24760 – 75
Варто зазначити, що для розрахунку потужності кондиціонера існують складніші методики, розроблені навіть спеціальні програми, які враховують найдрібніші фактори — аж до розмірів віконних отворів та теплопровідності матеріалу стін, але, як показує практика, для вибору побутового кондиціонера цілком наведеної вище таблиці.
Якщо ж у вас виникли питання, будь ласка, звертайтеся за консультацією до наших співробітників - ми завжди раді допомогти вам.